On Numara Beş Yıldız
Filters
Arama
RSS

Blog

Hem işlevsel hem dekoratif obje; duvar saati

Duvar saatler, dekorasyonu tamamlayan önemli unsurların başında geliyor. İşlevsel olması yönüyle göz önünde olan duvar saatlerini aynı zamanda tarzımızı yansıtan bir obje olarak kullanmak akıllıca bir hareket olacaktır.

Bir kaç püf nokta ile tarzınızı yansıtacak duvar saatini bulmaya ne dersiniz?

1- Endüstriyel - Vintage Tarzı

 

 

 Bu tarz duvar saatlerinden hoşlanıyorsanız öncelikle büyük bir duvara sahip olduğunuzu unutmayın. Bunun nedeni endüstriyel tarz dediğimizde akla büyük fabrikaların, hangarların gelmesi diyebiliriz. Böylelikle hayalimizde canlanan tarzı gerçeğe oturtmuş oluruz. Özellikle saatin üzerinde görünen vidalar, paslı veya eskitme boya efekti daha da tatmin edici bir görüntü veriyor.


 

Büyük duvar saatine zamandan haberdar etmek ve ortamı aksesuar olarak desteklemenin yanında üçüncü bir özellik olarak ışıklandırma eklenmiş. Çok da şık olmuş. kesinlikle denenmesi gereken bir fikir olarak notumuzu alalım. İç mimari tasarımlarından esinlenmek için İnstagram hesabı inside_no_8 sayfasından takip edebilirsiniz.

 

Endüstriyel tarz duvar saati

 

Endüstriyel tarzı metal ham madde ile yakalamanın yanında ahşap da bu tarzdan büyük bir pay alıyor. Ahşabın sıcaklığını ve ruhunu sevenler için ahşaptan üretilen endüstriyel saatler de mevcut. Ahşap kontraplağın doğal dokusunun korunarak boyanması tarzın amacını daha çok yansıtan bir özellik oluyor. Eğer dikkatinizi çektiyse  online alışveriş sitesi bulunan 10n5y  instagram hasabından diğer ahşap saat tasarımlarına ulaşabilirsiniz.
 

2. Minimalist Tarz

Her zaman az ve sade olan dikkatiniz çekiyorsa bir minimalist adayı olabilirsiniz. Bu tarz hakkında ayrıca bir konuya değinmemiz gerekecek. Başka bir yazıda konuşabiliriz. Bu tarzı duvar saatler ile kısıtlayıp araştırdığımızda çok da güzel örnekler karşımıza çıkıyor. Şöyle bir inceleyelim;
 
 
 
İnstagram da madecolifestyle ismiyle içerik paylaşan sayfanın her gönderisinde bu duvar saatini aradığım doğrudur.. Sadeliği ile ortamı ne kadar cezbedici kıldığını, renkleri toparlayıcı vazifesi gördüğünü bir kaç gönderiye baktıktan sonra sizde fark edeceksiniz.
 
 
Görselde ki duvar saatinin tek vazifesi saatten haberdar etmek gibi görünse de ortama sakinlik katmak gibi bir görevi de olduğu aşikar. Sadelik ile mutlu olanlardansanız her saat başı bu saate bakmak isteyeceğiniz kesin :) 
Görselde ki evin dekorasyonunu da beğendiyseniz  wollehochdrei isimli hesabından takip edebilirsiniz. Örgü ürünler satan alışveriş sitesi de bulunuyor.
 
 
 
Tarzınızı konuşmadan anlatmak istiyorsanız duvarınıza bu saati yerleştirmeniz yeterli olacaktır. "Az çoktur" veya "boşlukta ki doluluk" yaşam felsefelerinin tam olarak karşılığı bu saat olsa gerek. Gayet uygun fiyata sahip olan bu tasarım saati satın almak isterseniz 10n5y web sitesini ziyaret edebilirsiniz.
 
 
 
Her zaman arayış içerisinde olan dekorasyon dünyasının yeni buluşu Beton 2017 yılına damgasını vurmuştu. Saltanatının ne kadar süreceği tartışma konusu. Ancak bazı objelere çok yakıştığı tartışılmaz bir gerçek. İnsanları şaşırtmayı ve farklılığı seviyorsanız beton saati tercih etmeniz yerinde bir seçim olacaktır. Tarzı merak ettiyseniz oshop.fi instagram sayfasına göz atabilirsiniz. Başka bir dekorasyon yazısı konusu olan ancak yeri gelmişken belirtmek istediğim beton tasarım atolyesi mantarstudio tıklayarak takip edebilirsiniz.
 
 
 
 
Gelelim kısa sürede kalbimizi fetheden mermer detaylara.. Önceleri mutfak tezgahları, yer döşemeleri ve masalarda görünen mermer son zamanlarda mumluktan, kesme tahtasına kadar değişik alanlarda karşımıza çıkmaya başladı. Bir saat neden mermerden olmasındı.. Modernizm havası ve ferahlık hissi veren mermer saati geometrik hatların hakim olduğu mobilyalar ile kombinlemek doğru bir seçim olacaktır. Tabi ki önce saati sonra mobilyalarınızı alın gibi bir öneride bulunmuyorum :)
 
Deri kaplamalı duvar saati
 
 
Ve deri kaplı duvar saatlerinin cool duruşundan bahsetmeden olmazdı. Deri dokunun verdiği sıcaklık zamanı eritmeye yetecektir diye düşünüyorum ;) Deri tasarımlı saatler ve daha fazlasına göz atmak için roarcraft sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 
 
Dekorasyon trendlerine uygun şekilde duvar saati tasarımlarını derlemeye çalıştım. Umarım bu örnekler ne istediğinizi bulmanıza yardımcı olmuştur. Unutmamalı ki tek bir saat bütün dekorasyonu istediğiniz tarzda bir havaya büründürmeye yetmeyecektir. Ancak "zaman" mesajı veren bu obje size değişimin sinyallerini hatırlamanız için yardımcı olabilir. Hangi tarzı beğendiğinizi ve fikirlerinizi yorum kısmına yazarsanız hep beraber nasiplenmiş oluruz. :)
 
Teşekkürler..
Blog Arşivi